czwartek, marzec 22, 2018

Social icons

 
F icon.svg       g32     256px-Youtube icon.svg     

Robot InsektBOT I

Robot_InsektBOT_I

 

Opis produktu

 

Robot kroczący InsektBOT I jest robotem dydaktycznym, pozwalający na naukę tworzenia algorytmów oraz programowania mikrokontrolerów AVR. Ze względu na zróżnicowany poziom programowania, może być wykorzystywany w gimnazjach, do nauki logicznego myślenia poprzez budowanie algorytmów i programowanie blokowe, jak również w technicznych szkołach średnich, liceach ogólnokształcących i na uczelniach technicznych.

 

 
InsektBOT I jest wyposażony w dodatkowe porty wejścia i wyjścia. Otwarta budowa daje ogromne możliwości rozbudowy robota o dodatkowe moduły, takie jak kamery, sonary, czujniki optyczne, kompas, czujniki tenperatury i wiele innych.

Ze względu na przeznaczenie robota, zwróciliśmy szczególną uwagę na przejrzystość jego konstrukcji oraz zróżnicowane ze względu na poziom skomplikowania środowisko programistyczne. Takie ujęcie problemu pozwoli na zainteresowanie tematem oraz pogłębienie wiedzy wraz z poznawianiem nowych metod programowania w procesie kształcenia i samokształcenia.
pajak 9

Robota InsektBOT I można wyposażyć w bezprzewodową kamerę radiową transmitującą obraz do komputera. Zainstalowana kamera uzupełnia funkcje robota o zadania inspekcyjne. W realizacji jest także sterowanie robotem na podstawie analizy obrazu kamery.

 

Pobierz ulotkę (pdf)

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub są Państwo zainteresowani zakupem robota mobilnego InsektBOT I firmy Mechatronik, prosimy o kontakt telefoniczny na numer (022)423-74-50 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Specyfikacja

Podstawowe parametry robota InsektBOT

  • 2 czujniki odległości działające w podczerwieni
  • możliwość zamontowania dodatkowych czujników (dostępne dwa wejścia analogowe i cztery cyfrowe) i kamery
  • cztery wyjścia cyfrowe
  • obsługa do 5 serw, w tym dwóch par napedzających przeciwbieżnie tę samą oś
  • zdalne sterowanie poprzez moduł radiowy podłączony do portu USB komputera

Filmy i foto

pajak 1pajak 2pajak 3pajak 4pajak 5pajak 6pajak 7pajak 8